Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /classes/Stat.php on line 7
muzyka.mysliwska.pl
Polski Związek Łowiecki powrót na stronę główną
XVII Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego”
XIII Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej
Szanowni Członkowie i Sympatycy
Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ

 

Klub Sygnalistów Myśliwskich Polskiego Związku Łowieckiego ogłasza XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej, który odbędzie się w dniach 1-3 czerwca 2012 roku w Łańcucie i Rzeszowie. Jego organizatorami są Polski Związek Łowiecki, Lasy Państwowe, Samorząd Województwa Podkarpackiego, Starostwo Powiatowe w Łańcucie, Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Urząd Miasta Łańcut i Urząd Miasta Rzeszów. W ramach festiwalu odbędą się:

 • XVII Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” – Łańcut-Rzeszów 2012. Konkurs odbędzie się w kategorii solistów – klasy D, C, B, A (1.06.2012 r.) i kategorii zespołów – klasy D, C, B, A i G (2.06.2012 r.) według regulaminu konkursowego KSM PZŁ. W konkursie „O Róg Wojskiego” mogą wziąć udział tylko soliści zakwalifikowani na konkursach regionalnych w 2011 roku. Natomiast udział solistów z województwa podkarpackiego w tym konkursie jest bez ograniczeń ilościowych.
 • XIII Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej – Łańcut-Rzeszów 2012. Konkurs odbędzie się tylko w kategorii zespołowej w klasach MB, MD, MEs, MSH (2.06.2012 r.). W klasie MB wprowadza się utwór obowiązkowy, którym jest kompozycja Krzysztofa Kadleca pt. „Polowanie par force w Łańcucie” (nuty w dwóch opracowaniach muzycznych w załączeniu).
 • Koncerty muzyki myśliwskiej i msza św. hubertowska oraz imprezy towarzyszące.
 • Walne zebranie członków Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ.

Walne zebranie odbędzie się w piątek 1.06.2012 r. o godz. 14.00 w sali Ujeżdżalni na terenie Muzeum- Zamku w Łańcucie. W załączeniu program zebrania (Z1-2/12).
Zapraszamy do udziału w festiwalu – sygnalistów, zespoły oraz wszystkich sympatyków muzyki myśliwskiej z kraju i zagranicy.
Zgłoszenia przyjmują (w terminie nieprzekraczalnym do 30.04.2012 r.) oraz informacji udzielają organizatorzy festiwalu pod adresem:

 

Polski Związek Łowiecki - Zarząd Okręgowy w Rzeszowie
35-010 Rzeszów, ul. Ks. J. Jałowego 25
tel./fax  (0-17 853 35 46, e-mail:zo.rzeszow@pzlow.pl

 

Załączamy komunikaty KSM PZŁ, kalendarium konkursów, program festiwalu i kartę zgłoszenia udziału w festiwalu „Łańcut-Rzeszów 2012” oraz kartę rezerwacji pobytu podczas festiwalu w „Łańcut-Rzeszów 2012”. Wszelkie informacje, w tym „Regulamin ogólnopolskich i regionalnych konkursów sygnalistów myśliwskich” i „Regulamin konkursu muzyki myśliwskiej” oraz wykaz solistów zakwalifikowanych na konkurs ogólnopolski w Łańcucie-Rzeszowie dostępne są także na naszej stronie internetowej www.muzyka.mysliwska.pl/Wojski2012
Po zgłoszeniu udziału w festiwalu, jako potwierdzenie jego przyjęcia, przesłane zostanie zaproszenie.

 

 

Z myśliwskim pozdrowieniem Darz bór!

 

 

Sekretarz Klubu
Prezes Klubu
mgr inż. Agnieszka Woźniak
dr inż. Maciej Strawa

 


Komunikaty nr 1/2012 z dnia 15.01.2012 r.
Zarządu Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ

 

 1. Kalendarium konkursów.

  Kalendarium konkursów sygnalistów myśliwskich na 2012 rok (zgłoszonych przez organizatorów do Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ) oraz ogłoszenie festiwalu muzyki myśliwskiej w Łańcucie i Rzeszowie ukaże się w marcowym numerze Łowca Polskiego (3/2012). Ponadto kalendarium zamieszczone jest na portalu internetowym www.muzyka.mysliwska.pl  tam też można uzyskać szczegółowe informacje na temat festiwalu i konkursu „O Róg Wojskiego” w Łańcucie-Rzeszowie. Zapraszamy do udziału we wszystkich imprezach sygnalistyki i muzyki myśliwskiej. Szczegółowych informacji o imprezach udzielają poszczególne komitety organizacyjne, których adresy podane są w kalendarium.

 2. Składki członkowskie

  Dziękujemy członkom Klubu, którzy zapłacili w ubiegłym roku dobrowolne składki członkowskie. W związku ze zmianą przeznaczenia składek na zakup kwartalnika „Kultura łowiecka”, od 2012 roku członkowie KSM PZŁ będą otrzymywać wspomniany kwartalnik wydawany przez Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej. W 2012 roku składki członkowskie wynoszą dla wszystkich 25 zł. Dla osób, które chciałyby wspomóc fundusz własny Klubu wysokość składki nie jest ograniczona. Składki należy wpłacać na konto Klubu w ZG PZŁ: PKO BP S.A. XV O/W-wa 31 1020 1156 0000 7702 0006 5466 Adres: Polski Związek Łowiecki – Zarząd Główny, 00-029 Warszawa, ul. Nowy Świat 35 - z podaniem imienia i nazwiska oraz adresu wpłacającego oraz dopiskiem: składka członkowska Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ  za 2012 rok – imię i nazwisko oraz adres.

 3. Internetowy serwis muzyki myśliwskiej

  Zachęcamy wszystkich do odwiedzania serwisu internetowego http://www.muzyka.mysliwska.pl oraz współuczestnictwa w jego tworzeniu, a także zamieszczania w nim swoich artykułów i aktualności oraz wypowiedzi na ogólnopolskim forum. Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt z Kolegą Adamem Migurskim (webmasterem naszej strony), e-mail:webmaster@mysliwska.pl

 4. IV Ogólnopolskie Warsztaty Zespołów Sygnalistów Myśliwskich Garbicz 2012

  W dniach 29 marca do 01 kwietnia 2012 roku w Garbiczu k. Torzymia (województwo lubuskie) odbędą się IV Ogólnopolskie Warsztaty Zespołów Sygnalistów Myśliwskich GARBICZ 2012. Organizatorem warsztatów muzycznych jest Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ. Przewidziane są wykłady z zakresu techniki gry, a więc poprawnego oddychania, zadęcia, frazowania i innych elementów muzycznego wykonawstwa. Dla chętnych przewidziane są zajęcia indywidualne, korygujące wszelkie błędy aparatu wykonawczego. Podczas warsztatów odbywać się będą również próby zespołów w zakresie bieżącego repertuaru oraz nauka nowych kompozycji, w tym utworu obowiązkowego na ogólnopolskim konkursie muzyki myśliwskiej. Prosimy również o propozycje dotyczące programu spotkania. Całkowity koszt wynosi 240,- zł od osoby (od kolacji 29.03.2012 do obiadu 01.04.2012 – trzy pełne doby). Prosimy o zgłoszenie udziału w warsztatach do 29.02.2012 roku na adres mailowy:robertolejarz@o2.pl Wpłaty prosimy kierować, w terminie do 29.02.2012 roku, na konto komitetu organizacyjnego ogólnopolskich warsztatów: BS Krosno Odrzańskie o/Torzym 23 9656 0008 2060 0897 2000 0001 Organizatorzy: Robert Olejarz – tel. 068 34 14 763 lub 608 341 673, Krzysztof Kadlec – tel. 696 667 106

 5. VIII Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich w Strzelaniach Myśliwskich - Poznań 2012

  Komisja Kultury Łowieckiej oraz Komisja Strzelecka ORŁ w Poznaniu, ZO PZŁ w Poznaniu oraz KSM PZŁ serdecznie zapraszają 28 kwietnia 2012 roku o godz. 10.00 na Strzelnicę Myśliwską w Poznaniu-Antoninku, na VIII Ogólnopolski Konkurs Strzelecki Sygnalistów Myśliwskich, w połączeniu z konkursem strzeleckim Dian i konkursem strzeleckim lisiarzy. Organizatorzy zaplanowali 3 klasyfikacje konkursowe w strzelaniach myśliwskich - 50% konkurencji: krąg, oś i bażant:

  • indywidualną - dla klasy mistrzowskiej i członków klubów strzeleckich,
  • indywidualną - w klasie powszechnej – dla myśliwych i stażystów PZŁ,
  • drużynową - dla 3-osobowych drużyn zgłoszonych przez zespoły sygnalistów.

  Dla zwycięzców przewidziano okolicznościowe puchary, a w klasyfikacjach indywidualnych także nagrody. Warunkiem udziału w tych konkurencjach jest członkostwo lub staż w PZŁ, bądź przynależność do Klubu Strzeleckiego, a także stawienie się na strzelnicy z rogiem myśliwskim. W trakcie imprezy planujemy wspólne granie na rozpoczęciu oraz podczas finału. Koszt udziału zawodnika wynosi 30 zł. Każdy uczestnik strzelań zabezpiecza amunicję we własnym zakresie (2 paczki śrutu - nr 7½ i 9, istnieje możliwość zakupu amunicji na strzelnicy). Osoby towarzyszące mile widziane. Zgłoszenia udziału i wpłaty będą przyjmowane w sekretariacie zawodów bezpośrednio przed konkursem. Organizatorzy nie zapewniają noclegów. Przy strzelnicy funkcjonuje hotel „LIZAWKA” (tel. 0-61.8780550 – p. Płonka).

 6. Członkostwo w KSM PZŁ

  Zachęcamy kandydatów do składania deklaracji członkowskich do Klubu. Druki „Kart zgłoszenia” indywidualnych i zespołowych dostępne są u organizatorów konkursów i na stronie internetowej w dziale KSM PZŁ.

 7. Terminy głoszeń

  Przypominamy o bezwzględnym dostosowaniu się do terminów zgłoszeń uczestnictwa w konkursach sygnalistów myśliwskich. Zasadą jest zgłoszenie udziału w konkursie regionalnym na 2 tygodnie przed imprezą (jeżeli organizator nie wymaga jeszcze wcześniejszego zgłoszenia) i na 6 tygodni przed konkursem ogólnopolskim (zawsze do 30 kwietnia).

 8. Apel w sprawie konkursów w województwach świętokrzyskim i łódzkim

  Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ zwraca się z apelem do sygnalistów myśliwskich, działaczy łowieckich, animatorów kultury oraz środowisk średnich i akademickich szkół leśnych z terenu województw świętokrzyskiego i łódzkiego o podjęcie działań mających na celu zorganizowanie w tych województwach konkursów sygnalistów myśliwskich. Świętokrzyskie i Łódzkie są jedynymi województwami w Polsce, w których nie są zaplanowane konkursy sygnalistów myśliwskich w 2012 roku. W związku z tym, indywidualni reprezentanci tych województw nie mają możliwości zakwalifikowania się i wzięcia udziału w konkursie ogólnopolskim. We wszystkich pozostałych czternastu województwach tego typu konkursy odbywają się regularnie, a w niektórych nawet po dwa lub trzy w roku.

 9. Eliminacje solistów.

  Od 2004 roku Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” w kategorii solistów rozgrywany jest spośród sygnalistów, którzy zakwalifikowali się w roku poprzednim na konkursach regionalnych. Uchwała w sprawie limitów solistów z poszczególnych regionów oraz lista zakwalifikowanych sygnalistów na konkurs ogólnopolski znajduje się na naszej stronie internetowej oraz u organizatorów konkursów regionalnych i konkursu ogólnopolskiego. W przypadku rezygnacji ze startu osoby zakwalifikowanej na konkurs ogólnopolski, decyzję o wyznaczeniu kolejnej z listy podejmuje organizator konkursu regionalnego. Wszystkie zgłoszenia i zmiany w terminie do 30 kwietnia 2012 r. Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, na wniosek przewodniczącego komitetu organizacyjnego konkursu „O Róg Wojskiego”, znosi limit uczestników z województwa podkarpackiego.

 10. Sygnaliści myśliwscy z województwa podkarpackiego

  Organizatorom festiwalu zależy szczególnie na udziale sygnalistów z województwa podkarpackiego, dlatego prosimy o przekazanie i zainteresowanie tym zaproszeniem wszystkich, którzy grają na rogach myśliwskich. Udział sygnalistów z województwa podkarpackiego w konkursie „O Róg Wojskiego” bez ograniczeń ilościowych. Zgłoszenia wyłącznie w terminie do 30 kwietnia 2012 r.

 11. Przygotowanie do festiwalu.

  Wszystkich sygnalistów i zespoły prosimy o przygotowanie muzyczne do wspólnego wykonania podczas festiwalu w Rzeszowie - Łańcucie następujących utworów: Powitanie, Apel na łowy, Darz Bór, Pożegnanie, Marsz św. Huberta, Hejnał Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ oraz Polowanie par force w Łańcucie  (dwa opracowania: na zespół rogów mieszanych lub zespół rogów jednorodnych) i Hejnał XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej.

 12. Konkurs na najlepsze wykonanie hejnału festiwalowego.

  W celu popularyzacji Hejnału XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej ogłaszamy (wzorem lat poprzednich) dodatkowy konkurs na najlepsze jego wykonanie. Konkurs zostanie rozstrzygnięty wśród zespołów startujących w XIII Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Myśliwskiej. Zespoły, które zgłoszą udział w tym dodatkowym konkursie będą prezentowały hejnał festiwalowy jako czwarty (ostatni) utwór. Dla zwycięzcy konkursu organizatorzy przygotowali nagrodę specjalną.

 13. Ogólnopolska Konferencja Kierowników Zespołów Sygnalistów – Myśliwskich Leśny Kompleks Promocyjny Lasy Środkowopomorskie - Nadleśnictwo Warcino.

  Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku wraz z LKP Lasy Środkowopomorskie - Nadleśnictwo Warcino oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie ogłaszają organizację IV Ogólnopolskiej Konferencji Kierowników Zespołów Sygnalistów Myśliwskich, która odbędzie się w dniach 14-16 września 2012 r. w Warcinie k. Kępic (powiat słupski, woj. pomorskie). W ciągu dwóch dni zaplanowano wykłady i wystąpienia z zakresu prowadzenia zespołów sygnalistów myśliwskich w aspekcie organizacyjnym oraz muzycznym. Tematy przedstawione będą w zwięzłej i przystępnej formie, a możliwość dyskusji, uzupełni wiedzę o doświadczenia zgromadzonych uczestników konferencji. Zapraszamy przedstawicieli zespołów sygnalistów myśliwskich, liderów chcących podjąć się zadania stworzenia zespołu i zainteresowanych sygnalistów, posiadających zdolności do nauczenia gry na rogu myśliwskim inne osoby. Warunki uczestnictwa w konferencji (koszty noclegów i wyżywienia) zostaną sprecyzowane do 30 kwietnia 2012 roku i ogłoszone na stronach www.muzyka.mysliwska.plwww.szczecinek.lasy.gov.pl wraz ze szczegółami dokonania rezerwacji pobytu. Termin zgłoszeń udziału w konferencji upływa 30.06.2012 r. Osobami wskazanymi do kontaktu ze strony organizatorów są: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w  Szczecinku, 78-400 Szczecinek, ul. Mickiewicza 2, Błażej Chmielewski - e-mail: blazej.chmielewski@interia.pl, tel. 666-810-482 b.chmielewski@szczecinek.lasy.gov.pl, tel. 94-372-63-35, kom. 728-847-062 oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie, Marek Skierka – e-mail: marek.skierka@szczecinek.lasy.gov.pl tel. 666-022-495 Wszystkie szczegóły organizacyjne dotyczące konferencji będą sukcesywnie publikowane na stronie www.muzyka.mysliwska.pl.

 14. Cisza nocna.

  Organizatorzy festiwalu muzyki myśliwskiej w Łańcucie i Rzeszowie zwracają się z prośbą do wszystkich jego uczestników o zachowanie ciszy nocnej i nie granie na instrumentach muzycznych, na terenie miejscowości oraz w miejscu zakwaterowania, w godzinach od 22.00 do 6.00.

 15. Apel do wszystkich uczestników konkursów, przeglądów i festiwali sygnalistów myśliwskich

  Spotkania nasze są bardzo radosnymi wydarzeniami w życiu każdego sygnalisty. Szlachetna rywalizacja między uczestnikami konkursów ma za zadanie podniesienie poziomu grania sygnałów i muzyki myśliwskiej, jednak nade wszystko propagowanie szeroko rozumianej kultury łowieckiej.
  Niestety zdarzają się przypadki zachowań, co prawda nielicznej, grupy uczestników imprez nie przynoszące nam chwały i tworzące niekorzystną opinię o wszystkich sygnalistach myśliwskich. Konieczność upominania koleżanek i kolegów o zachowanie ciszy nocnej w miejscu zakwaterowania, zdarzające się również niezbędne interwencje gospodarzy i organów ścigania, nie świadczą o właściwym pojmowaniu kultury. Jako główna przyczynę tego typu zachowań upatrujemy nadużywanie napojów alkoholowych.
  Mając na celu podniesienie poziomu kultury zachowań apelujemy do wszystkich uczestników konkursów, a w szczególności do opiekunów grup młodzieży o baczne zwrócenie uwagi na konieczność właściwego zachowania się podczas naszych spotkań, o kulturalne uczestnictwo we wszystkich, przewidzianych programem wydarzeniach konkursów i festiwali, o rezygnację z ponadplanowych, głośnych i zakłócających porządek publiczny biesiad.

  Dołóżmy starań, aby pozostawić po sobie w miejscowościach, gdzie odbywają się nasze spotkania, godną propagatorów kultury łowieckiej opinię. Niech spotkania sygnalistów pozostawią dla nas miłe wspomnienia z kulturalnych imprez Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ.

 

Zarząd i Komisja Etyki
Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁBiuro
XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej - Łańcut-Rzeszów 2012

Czynne będzie:

 • w biurze Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie
  35-010 Rzeszów, ul. Ks. J. Jałowego 25
  tel./fax  (0-17) 853 35 46, e-mail: zo.rzeszow@pzlow.pl ; reshunter@interia.pl

  od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania (7.30-15.30),
  a poza godzinami urzędowania pod numerami telefonów (512 041 559, 512 041 543),
 • a także podczas festiwalu – w dniach 1-3 czerwca 2012 roku w miejscu odbywania się festiwalu

Dodatkowe informacje uzyskać można także
w sekretariacie Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ
pod telefonami (0-67) 255 56 84, kom. 604 897 107, e-mail: klub@mysliwska.pl

 


 

Walne Zebranie
Członków Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ

Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ działając zgodnie z punktem IV.8. Regulaminu Klubu zwołuje: Walne Zebranie Członków Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, które odbędzie się w sali ujeżdżalni na terenie Muzeum – Zamek w Łańcucie przy ul. Zamkowej 1 w Łańcucie, w piątek 1.06.2012 r. Rozpoczęcie zebrania o godz. 14.00.

 

Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie walnego zebrania.
 2. Przyjęcie porządku obrad.
 3. Wybór Przewodniczącego i sekretarzy walnego zebrania.
 4. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.
 5. Zapoznanie z protokółem z poprzedniego walnego zebrania i podjęcie uchwały w sprawie protokołu.
 6. Sprawozdanie Zarządu, Komisji Muzycznej, Komisji Etyki i Kolegium Jurorów Klubu za okres od 01.01.2011 r. do 31.12.2011 r.
 7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za okres od 01.01.2011 r. do 31.12.2011 r.
 8. Dyskusja nad sprawozdaniami.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie sprawozdań i absolutorium organów Klubu.
 10. Informacja nt. pracy organów Klubu za okres od 01.01.2008 r. do 31.05.2008 r.
 11. Przedstawienie planu działalności Klubu na 2013 rok.
 12. Dyskusja nad planem działalności Klubu na 2013 rok i podjęcie uchwały w sprawie planu.
 13. Przedstawienie projektu uchwał i wniosków walnego zebrania oraz dyskusja nad projektem.
 14. Przyjęcie uchwał walnego zebrania.
 15. Wolne głosy.
 16. Zakończenie walnego zebrania.

Obecność wszystkich członków Klubu jest obowiązkowa.

 

 

Z myśliwskim pozdrowieniem Darz bór!

 

Sekretarz Klubu
Prezes Klubu
mgr inż. Agnieszka Woźniak
dr inż. Maciej Strawa

 

 

Czas wykonania: 0.025 sekund