Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /classes/Stat.php on line 7
muzyka.mysliwska.pl
Polski Związek Łowiecki powrót na stronę główną
XVII Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego”
XIII Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej


Mistrz Polski - Marcin Nowak

Dziękuję: inicjatorowi mojej przygody Kol. Jerzemu Adamczykowi, kierownikowi i przyjacielowi Kol. Sewerynowi Rychterowi, koleżance i kolegom z Zespołu ZO PZŁ w Opolu, opiekunowi i mentorowi Kol. Władysławowi Śmiechowskiemu, oraz rodzicom. Bez Was by mnie tu nie było.

Marcin Nowak

Urodził się 3 maja 1992 r. (w niedzielę i dzień świąteczny) o 23.56 (brak pośpiechu ma wpisany
w geny…). Od 2001 r. jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im F. Chopina w Opolu w klasie trąbki.

Osiągnięcia:

  • 2008 – wyróżnienie na II Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych we Wrocławiu
  • 2010 – finał Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Klas Instrumentów Dętych Blaszanych
  • 2012 – Grand Prix Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej
    na instrumentach dętych blaszanych (jako uczeń piątej klasy szkoły muzycznej drugiego stopnia, w sygnalistyce regulaminowo wciąż amator…)

Jego hobby to łowiectwo i związana z nim sygnalistka myśliwska. Spektakularnych sukcesów łowieckich na razie nie odnotował ale nie ustaje w wysiłkach.

Bardziej ambitny jeśli chodzi o muzykę, starty zaczął od Regionalnego Konkursu Sygnalistów w Tułowicach w 2008 roku, grzecznie poczynając od klasy C. Zdawałoby się, że Mistrzostwo Polski to pikuś, przepraszam – Pan Pikuś. Niestety, nic w życiu za darmo, a róg to nie trąbka - trzeba było pięciu lat grania na rogu, żeby osiągnąć cel…

Z jego udziałem reprezentacja ZO PZŁ w Opolu zdobyła na Konkursie o Róg Wojskiego w Brzegu w 2011 r. zespołowe mistrzostwo Polski w klasie B, a w 2012 r. w Rzeszowie/Łańcucie wdrapał się z koleżeństwem na pudło w klasie G, co poczytują sobie za swój życiowy sukces :D Bardziej od mistrzostwa ceni sobie możliwość poznania fantastycznych ludzi, z którymi jako obecny zawodowiec (od jesieni jest studentem Akademii Muzycznej w Poznaniu) spotyka się nie stając w szranki konkursowe ale w zupełnie innych okolicznościach przyrody.


Czas wykonania: 0.045 sekund