Polski Związek Łowiecki powrót na stronę główną

XVII Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego”
XIII Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej


Laureatem Grand Prix i zdobywcą Rogu Wojskiego został:
Zespół Sygnalistów Myśliwskich AKTEON
Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie


Solowym Mistrzem Polski 2012 został:
Marcin Nowak, reprezentant Zarządu Okręgowego PZŁ w Opolu



XVII Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego”


Wyniki w klasie G - zespoły
Klasa dla zaawansowanych (mistrzowska) - małe i duże rogi myśliwskie.
KOKRPKzespółreprezentantpunkty
1 Akteon przy SGGW WL SGGW Warszawa 287
2 ZTM Venator WL UP w Poznaniu 284
3 ZSM ZO PZŁ w Opolu ZO PZŁ w Opolu 282
4 I ZTM Goraj ZSL Goraj 279
5 RZSM ZSL w Warcinie Zespół Szkół Leśnych - Warcino 279
6 ZSM Leśna Brać N-ctwa Spychowo i Strzałowo 276
7 ZSMTL Brynek Technikum Leśne w Brynku 273
8 ZSM Echo Warszawa ZO PZŁ Warszawa 271
9 ZSM Hagard Kraków UR Kraków 269
10 ZSM N-ctwa Babimost N-ctwo Babimost 30
liczba uczestników w tej klasie: 10

Wyniki w klasie A - zespoły
Dla zaawansowanych (mistrzowska) - tylko małe rogi myśliwskie
KOKRPKzespółreprezentantpunkty
1 Jenot Tuchola ZSL w Tucholi 254
2 ZSM Głos Kniei ZSL Rogoziniec 254
3 1 ZSM Raróg Tarnobrzeg ORŁ PZŁ Tarnobrzeg 242
liczba uczestników w tej klasie: 3

Wyniki w klasie B - zespoły
Dla średniozaawansowanych - dowolne rogi myśliwskie
KOKRPKzespółreprezentantpunkty
1 RZSM N-ctwa Lidzbark N-ctwo Lidzbark Welski 277
2 ZSM Akteon- Junior SGGW w Warszawie 276
3 ZSM Waltornia Nadleśnictwo Zawadzkie 275
1 ZSM Pasja Nadleśnictwo Drewnica 274
4 RZSM N-ctwo Skrwilno N-ctwo Skrwilno 274
5 ZSM Stobrawski Róg Nadleśnictwo Kluczbork 272
6 ZSM Silvarum ZSL Tułowice 272
6 ZSM Tryk KŁ Lis Bystrzyca Kłodzka 272
7 ZSM N-ctwa Grodzisk Nadleśnictwo Grodzisk 267
8 ZSM Akord RDLP Warszawa 267
9 1 ZS KŁ Sarenka Harcie KŁ Sarenka w Harcie 262
10 ZTM Wilk Sarbia N-ctwo Sarbia 258
11 ZSM TL w Białowieży ZSL w Białowieży 247
12 Złoty Szpon KŁ Knieja Szczecin 246
13 ZSM N-ctwa Wronki Nadleśnictwo Wronki 242
14 II ZTM Goraj ZSL Goraj 218
liczba uczestników w tej klasie: 16

Wyniki w klasie C - zespoły
Dla początkujących - dowolne rogi myśliwskie
KOKRPKzespółreprezentantpunkty
1 ZSM Młode Rogi ZSL Rogoziniec 267
2 ZSM Darz Bór ZSL Biłgoraj 260
3 ZSM Darz Bór z Leska ZSL Lesko 259
4 ZSM KŁ Daniel nr 42 KŁ Daniel w Bukowcu Starym 245
5 ZSM Durlakowe Rogi ZSM Durlakowe Rogi 237
6 ZSM Królewscy MCDiS MCDiS w Niepołomicach 235
7 1 ZSM San ZO PZŁ Przemyśl 232
liczba uczestników w tej klasie: 7

Wyniki w klasie A - soliści
Dla zaawansowanych (mistrzowska)
KOKRPKsolistareprezentantpunkty
1 Marcin Nowak ZO PZŁ w Opolu 300
2 Karol Kroskowski WL SGGW w Warszawie 298
3 Karol Jurczyszyn N-ctwo Strzelce Krajeńskie 293
4 Hubert Szrama ZTM Venator UP Poznań 292
5 Przemysław Kiciński ZTM Venator UP Poznań 291
6 Gabriela Kaźmierczak WL SGGW w Warszawie 290
7 Paweł Strawa ZSL Goraj 290
8 Adam Jażdżewski N-ctwo Spychowo 289
9 Grzegorz Walkowiak S ZSM N-ctwa Babimost 284
10 Kamila Sońta ZTM Venator UP Poznań 284
11 Julia Królik Wydział Leśny UR Kraków 281
12 Mariusz Jamrozik N-ctwo Zawadzkie 280
13 Jędrzej Strawa ZSL Goraj 280
14 Hubert junior Jurczyszyn ZTM AbsolVent 280
1 Piotr Gawełek UR Kraków 279
15 Paulina Fira TL Brynek 279
16 Andrzej Zakrzewski KŁ Cietrzew z Guzowa 278
17 Natalia Hamczyk-Walkowiak S ZSM N-ctwa Babimost 277
18 Barbara Sadłoń ZTM Venator UP Poznań 277
19 Anna Gocalińska KŁ Przepiórka Radzyminie 277
20 Radosław Reks Nadleśnictwo Człopa 276
21 Roman Graczyk ZTM Venator UP Poznań 276
22 Maciej Litner Nadlesnictwo Kluczbork 275
23 Leszek Koliński ZTM Venator UP Poznań 275
24 1 Przemysław Wilisowski N-ctwo Rymanów 272
25 Mateusz Grzyś ZTM Venator UP Poznań 269
26 Jan Strawa ZSL w Goraju 268
27 2 Bartosz Kopera KŁ Przepiórka w Mielcu 268
28 Nikodem Różański ZSL Goraj 266
29 Łukasz Łusiewicz ZSL Goraj 264
30 Mirosław Murawski N-ctwo Skrwilno 262
31 Hubert Wróblewski N-ctwo Jabłonna 261
32 Agnieszka Bujnicka WL SGGW w Warszawie 260
33 Krzysztof Mroczkowski N-ctwo Strzałowo 260
34 Roman Wesołkowski Nadleśnictwo Myślibórz 259
35 Janusz Gocaliński KŁ Przepiórka Radzyminie 259
36 Waldemar Nagel WKŁ nr 8 Żubr Opole 257
37 3 Krystian Wanat KŁ Sarenka w Harcie 257
38 4 Grzegorz Gazda KŁ Borek Kolbuszowa 252
39 Wiktor Rusiniak KŁ Sokół w Krynicy - Zdroju 248
40 Konrad Drzewiecki ZSL w Goraju 245
41 5 Andrzej Fedaczyński ZO PZŁ w Przemyślu 241
liczba uczestników w tej klasie: 42

Wyniki w klasie B - soliści
Dla średniozaawansowanych
KOKRPKsolistareprezentantpunkty
1 Justyna Stępień ZO PZŁ Warszawa 291
2 Sławomir Murawski N-ctwo Skrwilno 285
3 Michał Szok N-ctwo Strzałowo 283
4 Bartłomiej Bejga N-ctwo Grodzisk Wlkp. 283
5 Stanisław Skrzetuski ZSL Rogoziniec 282
6 Krzysztof Ignalski ZSL Tuchola 280
7 Magdalena Czerwonka SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 278
8 Katarzyna Piechaczek S ZSM N-ctwa Babimost 277
9 Kazimierz Kroskowski RZS Żurawie Kościerzyna 277
10 1 Kacper Halejcio ZSL Lesko 276
11 Daniel Kapica ZSL Tułowice 275
12 Maciej Klupś ZTM Venator UP Poznań 273
13 Mirosław Wróblewski N-ctwo Jabłonna 272
14 Marta Wasiukiewicz ZSL Goraj 271
14 Łukasz Hein KŁ nr 83 Odyniec Nowa Wieś Notecka 271
15 Bartosz Rot ZTM Venator UP Poznań 271
16 Magdalena Miszta ZSL w Biłgoraju 270
17 Marek Kwapisz Nadleśnictwo Wronki 269
18 2 Krzysztof Barszcz KŁ Przepiórka w Mielcu 269
19 Paweł Majewski ZSM Durlakowe Rogi 268
20 Piotr Pietrucha ZSL Goraj 267
21 Sylwia Wróblewska N-ctwo Jabłonna 265
22 3 Maciej Sowa ZSL Lesko 265
23 Michał Ciesielski N-ctwo Lidzbark Welski 264
24 Karol Nawrot TL Brynek 262
25 Monika Hamczyk S ZSM N-ctwa Babimost 261
26 Tomasz Kowalski ZSL Goraj 259
27 Mateusz Dąbrowski TL w Brynku 258
28 Tomasz Judek Nadleśnictwo Wronki 257
29 Mieczysław Plata KŁ Leśnik Jarkowice 256
30 Leszek Kowalik ZO PZŁ Opole 254
31 Krzysztof Andrzejewski Nadleśnictwo Sarbia 254
32 Michał Talma N-ctwo Wronki 252
33 Krzysztof Spiliszewski ZSL Goraj 250
34 4 Aleksander Hołodniak ZSL Lesko 249
35 Sebastian Jagoda TL w Brynku 247
36 Justyna Makoś ZSL Goraj 247
37 Filip Roś ZSL Goraj 243
38 5 Patryk Pilek ZSL Lesko 240
39 Tobiasz Szczęsnowski ZTM Venator UP Poznań 239
40 Dawid Kardacz ZSL Goraj 236
41 Dominik Grams ZSL Goraj 235
42 6 Wojciech Tywoniuk ZO PZŁ w Przemyślu 214
liczba uczestników w tej klasie: 43

Wyniki w klasie C - soliści
Dla początkujących
KOKRPKsolistareprezentantpunkty
1 Hubert Keller N-ctwo Cewice 295
2 Jakub Różalski ZSL Warcino 290
3 Artur Fischer N-ctwo Skrwilno 286
4 Ewa Chętkowska TL w Brynku 285
5 Kacper Szymanowski SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 282
6 1 Fila Sebastian ZSL w Biłgoraju 275
1 Filip Winnicki KŁ Knieja Szczecin 271
7 2 Justyna Pachana ZSL Lesko 270
8 3 Ernest Mętel ZSL Lesko 270
9 Grzegorz Lison TL w Brynku 261
10 Grzegorz Makoś ZSL Goraj 260
11 Aleksander Garczarek KŁ 42 Daniel Bukowiec Stary 258
12 4 Grzegorz Ptaszek ZSL Lesko 258
13 Przemysław Borowski SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 257
14 Paweł Rząsowski N-ctwo Skrwilno 256
15 5 Przemysław Pawłowski ZSL w Biłgoraju 256
16 Wojciech Walkowiak TL Rogoziniec 255
17 6 Aleksander Raba ZO PZŁ w Przemyślu 255
18 7 Maciej Atemborski ZSL Lesko 253
19 8 Karol Wróbel ZSL Biłgoraj 251
20 9 Adam Kusiński TL Lesko 244
21 Hubert Giza ZSL w Biłgoraju 244
22 10 Przemysław Baran ZSL Lesko 241
23 11 Edyta Woszczak ZSL Lesko 238
24 Artur Woźnica ZSL w Biłgoraju 237
25 12 Ewa Barszcz KŁ Przepiórka w Mielcu 233
26 Adam Garczarek KŁ 42 Daniel Bukowiec Stary 229
27 13 Maciej Biela TL Lesko 229
28 14 Paulina Dulik KŁ Przepiórka w Mielcu 226
29 15 Krystian Przykopiec ZSL Lesko 219
30 Jacek Kowalczyk ZSL Goraj 218
2 Marek Glica ZSL Lesko 206
liczba uczestników w tej klasie: 32

Wyniki w klasie D - soliści
Dla dzieci do lat 12
KOKRPKsolistareprezentantpunkty
1 Beniamin Hubert Wroński SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 182
2 Mikołaj Rybicki KŁ Żuraw Brójce 173
3 1 Ola Barszcz KŁ Przepiórka w Mielcu 154
liczba uczestników w tej klasie: 3


XIII Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej


Wyniki w klasie MB - zespoły
rogi myśliwskie w stroju B
KOKRPKzespółreprezentantpunkty
1 Akteon przy SGGW WL SGGW Warszawa 294
2 ZTM Venator WL UP w Poznaniu 283
3 ZSM Leśna Brać N-ctwa Spychowo i Strzałowo 278
4 ZSMTL Brynek Technikum Leśne w Brynku 268
5 I ZTM Goraj ZSL Goraj 265
6 ZSM Hagard Kraków UR Kraków 260
7 RZSM ZSL w Warcinie Zespół Szkół Leśnych - Warcino 258
8 ZSM Akteon- Junior SGGW w Warszawie 254
9 ZSM Echo Warszawa ZO PZŁ Warszawa 250
10 RZSM N-ctwo Skrwilno N-ctwo Skrwilno 249
11 ZSM Silvarum ZSL Tułowice 242
12 ZSM Akord RDLP Warszawa 238
13 1 ZSM KŁ Przepiórka KŁ Przepiórka w Mielcu 232
liczba uczestników w tej klasie: 13

Wyniki w klasie MEs - zespoły
rogi myśliwskie w stroju Es
KOKRPKzespółreprezentantpunkty
1 ZSM Waltornia Nadleśnictwo Zawadzkie 270
2 ZSM Stobrawski Róg Nadleśnictwo Kluczbork 250
liczba uczestników w tej klasie: 2

Wyniki w klasie MSH - zespoły
Salon Hubertowski - instrumenty muzyczne niemyśliwskie lub myśliwskie i niemyśliwskie
KOKRPKzespółreprezentantpunkty
1 Leśne Skrzaty KŁ Bażant 292
2 RZSM N-ctwa Lidzbark N-ctwo Lidzbark Welski 284
3 1 ZMDiM Echo Kniei SP-K Hubertus w Mielcu 260
1 ZMM Rodziny Strawów ZSL w Goraju 259
2 2 ZSM Raróg Tarnobrzeg ORŁ PZŁ Tarnobrzeg 242
liczba uczestników w tej klasie: 5

Wyniki Konkursu na najlepsze wykonanie Hejnału XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej - Łańcut-Rzeszów 2012
KOKRPKzespółreprezentantpunkty
1 ZSM ZO PZŁ w Opolu ZO PZŁ w Opolu 120
2 ZSM Leśna Brać N-ctwa Spychowo i Strzałowo 114
3 ZSMTL Brynek Technikum Leśne w Brynku 112
4 I ZTM Goraj ZSL Goraj 111
liczba uczestników w tej klasie: 4

KO - klasyfikacja ogólna w konkursie "O Róg Wojskiego"
KR - klasyfikacja w konkursie regionalnym
PK - klasyfikacja pozakonkursowa


Jurorzy:

Soliści klasa A: – Artur Kanawka (przewodniczący), Andrzej Niedźwiedź, Agnieszka Rybicka, Michał Wojtyła, Krzysztof Kadlec
Soliści klasa D, C, B: – Piotr Grzywacz (przewodniczący), Roman Seta, Wiesław Keller, Robert Olejarz, Adam Migurski
Zespoły: klasy D, C, B, A i G: – Roman Seta (przewodniczący), Andrzej Niedźwiedź, Agnieszka Rybicka, Robert Olejarz, Michał Wojtyła
Zespoły: klasy MB, MEs, MD i MSH: – Artur Kanawka (przewodniczący), Zenon Olendrowicz, Krzysztof Kadlec, Mieczysław Skrzypiec, Wiesław Keller


Czas wykonania: 0.240 sekund